Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Soczewki kontaktowe zimą
Soczewki kontaktowe zimą

Za oknem coraz chłodniej, pada deszcz, a już niedługo nastaną pierwsze mrozy. Pogoda za oknem nie jest przeciwwskazaniem do noszenia soczewek kontaktowych. Szkła kontaktowe sprawdzą się bardzo dobrze podczas przechodzenia z zimnego do ciepłego pomieszczenia. W przeciwieństwie do okularów, soczewki kontaktowe nie zaparowują po zmianie temperatury.

Silne mrozy a soczewki

Nawet silne mrozy nie powinny wpływać na dyskomfort w noszeniu soczewek. Soczewki nie zamarzną na oku. Szkło kontaktowe umieszczone jest na rogówce oka, a więc jest cały czas ogrzewane i naturalnie nawilżane. Nie zostały określone minimalne temperatury, w jakich można chodzić w soczewkach. Bezpieczeństwo i komfort w ekstremalnych warunkach zależy m.in. stanu oka, zdrowia, wilgotności powietrza.

Ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenia

Zimą, podczas mrozów, obniża się wilgotność powietrza. Dodatkowo, niemal bez przerwy przebywamy w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach. W ciepłych i suchych warunkach łzy mogą nie być wydzielane wystarczająco szybko, aby na bieżąco nawilżać oczy. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są krople nawilżające, przeznaczone dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Przeziębienia i alergia

Pora jesienno-zimowa to okres, kiedy częściej niż zwykle łapiemy infekcje. W przypadku gorączki, przeziębienia, grypy itp. nie zaleca się noszenia soczewek. Należy również odłożyć soczewki po przebytej chorobie. Alergikom polecane są soczewki jednodniowe, które nie kumulują alergenów i czynników drażniących. Nie ma też konieczności używania płynów do soczewek, które mogą potęgować podrażnienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl