Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zabarwienie soczewek kontaktowych
Zabarwienie soczewek kontaktowych

Soczewki jasnoniebieskie lub jasnozielone

Na opakowaniach lub w ulotkach soczewek kontaktowych podana jest informacja o zabarwieniu soczewki. Oznacza to, że materiał z którego zostały wykonane soczewki został specjalnie zabarwiony, a nie że mamy do czynienia z soczewkami kolorowymi. Większość miękkich soczewek kontaktowych ma lekkie zabarwienie: jasnoniebieskie lub jasnozielone.

Soczewki korekcyjne nie zmienia koloru oka

Soczewki kontaktowe, mające za cel korygowanie wad wzroku, nie zmieniają koloru tęczówki oka. Są zabarwione po to, aby ułatwić ich zakładanie. Soczewkę o delikatnym kolorze niebieskim lub zielonym lepiej widać w bistrze lub pojemniku na soczewki kontaktowe.

Zabarwienie soczewki jest najmniej istotną cechą, którą specjaliści biorą pod uwagę przy aplikacji soczewek. Ważniejsze jest dopasowanie soczewki pod względem krzywizny, średnicy oraz materiału, z jakiego została wykonana.

Kolor soczewek, nie ma wpływu na rozróżnianie barw ani na wygląd tęczówki. W przeciwieństwie do specjalnie wyprodukowanych soczewek kolorowych, standardowych soczewek korygujących wady wzroku nie widać na oku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl